Nasza historia

Zajmujemy się tym, co lubimy najbardziej – wybieraniem dobrych miodów. Mamy tu pewne zasługi, ale chylimy czoła przed prawdziwymi autorkami dobrego smaku Miodów Leśnodworskich.

Są nimi pszczoły.

Pszczoły są obecne w naszej rodzinie od pokoleń.

I to dosłownie – naszą najstarszą znaną przodkinią jest nie kto inny, jak…
Konstancja Pszczoła!
Od kiedy sięgamy pamięcią, nasze prababki doglądały uli w swoich ogrodach, dziadkowie zabierali nas na wycieczki do pasiek rozsianych po mazurskich łąkach, a mamy uczyły, że najważniejszą przyprawą w kuchni jest miód.

Konstancja Pszczoła

Kochamy naszą pracę.


Nie ma dla nas nic lepszego, niż chwile odpoczynku po ciężkiej pracy w pasiece. Pszczoły bzyczą, słońce grzeje, łąka szumi na wietrze, a my siedzimy w cieniu drzewa, ciesząc się chwilą wytchnienia. Wokół unosi się zapach dymu z podkurzacza, mama przynosi upragnioną domową lemoniadę…

Jesteśmy z Mazur.


Od dziecka wiemy, że najlepszą nagrodą po całej nocy odsklepiania ramek pszczelich jest słodki smak malin zrywanych o świcie. Wychowaliśmy się wśród bzyczenia pszczół, podjadając rodzicom miód w trakcie miodobrań.

Jesteśmy z Mazur. U nas żyje się spokojnie, zgodnie z naturą. Budzi nas śpiew ptaków, poranną kawę pijemy w rytmie muczenia krowy sąsiada, a czas wolny spędzamy w lesie i nad jeziorem.

Słodka pomoc

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA

Wspieramy lokalne, mazurskie inicjatywy społeczne, zarówno sportowe, jak i artystyczne. Szerzymy wiedzę o pszczołach i promujemy szacunek dla natury.

Przyjaźnimy się z okolicznymi klubami sportowymi, regularnie napędzając zawodników najlepszym paliwem na świecie – miodem!

Czynnie pomagamy przy organizacji lokalnych wydarzeń kulturalnych, współpracując z „naszymi”, mazurskimi twórcami.

miod z warmii i mazur

Naturalny miód

Miody Leśnodworskie pochodzą tylko i wyłącznie z małych, pieczołowicie doglądanych pasiek. Współpracujemy z lokalnymi dostawcami, a przy wybieraniu materiałów, z których korzystamy w naszej pracy, za priorytet stawiamy to, by produkowane były w Polsce.
Nasze miody są w 100% naturalne. Jesteśmy z tego dumni.